2017.07.05 — Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Bogowie i królowie

5 lipca 2017 roku

 

Na film oraz spotkanie z aktorem zapraszamy w lipcu w ramach Kulturalnych Spotkań Nad Potokiem. Gościem będzie Leszek Zduń, aktor i reżyser dubbingu, który m.in. odpowiedał za polską wersję filmu „Exodus: Bogowie i królowie”. Spotkanie i film w Oratorium w środę 5 lipca 2017 roku o godz. 19.00.

Film „Exodus: Bogowie i królowie” to amerykański obraz o tematyce biblijnej z 2014 roku w reżyserii Ridleya Scotta. Scenariusz filmu napisali Adam Cooper, Bill Collage, Jeffrey Caine, Steven Zaillian, muzykę skomponował Alberto Iglesias, zaś autorem zdjęć był Dariusz Wolski. Film opowiada historię Mojżesza (Christian Bale), jego konfliktu z faraonem Ramzesem II (Joel Edgerton) oraz wyjścia Izraelitów z Egiptu i ich wędrówki do Ziemi Obiecanej.

Przed filmem zapraszamy na spotkanie z gościem Kulturalnych Spotkań, którem będzie Leszek Zduń — aktor, reżyser dubbingu, autor słuchowisk radiowych i autor książek dla dzieci. W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W latach 1993-1997 występował na deskach Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie a w latach 1997-2009 Teatru Narodowego w Warszawie. Współpracował także z Teatrem Polonia i Och-Teatrem oraz podróżował po Polsce ze swoim spektaklem „Kolacja na cztery ręce”. Najbardziej znany jest z seriali „Rodzina zastępcza” i „Rodzina zastępcza plus”, ale dubbing to profesja, w której najbardziej się udziela. Użyczył głosu wielu postaciom np. Pippinowi („Władca Pierścieni”), Jamesowi Potterowi („Harry Potter i Zakon Feniksa”), księciu Zuko („Awatar: Legenda Aanga”), czy Mako („Legenda Korry”). Jego żoną jest aktorka Joanna Kwiatkowska. Mają dwie córki i syna.

Wojciech Sałek

 

fot. Rafał C.

 

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 a organizatorem projektu jest Stowarzyszenie „Młyńska” oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu.