2017.08.31 — Krosny — Teatr Jednego Mima

Krosny — Teatr Jednego Mima

31 sierpnia 2017 roku

 

Na przedstawienie „Krosny — Teatr Jednego Mima” zapraszamy w sierpniu w ramach Kulturalnych Spotkań Nad Potokiem. Gościem będzie Ireneusz Krosny, który tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Spotkanie odbędzie się w Oratorium w czwartek 31 sierpnia 2017 roku o godz. 19.00.

Ireneusz Krosny występuje na scenie od 1992 roku. Wystawił cztery premiery: „Punkt widzenia”, „Z przymrużeniem ucha”, „Nieco ostrzej” i „The best of”. Dziś Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie.

Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: „Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć”.

tekst i foto: www.krosny.pl

fot. Rafał C.