2017.09.16 — I Diecezjalne Forum Młodych

I Diecezjalne Forum Młodych

15-16 września 2017 roku

 

Entuzjazm i ogromna radość młodych ludzi towarzyszyły zeszłorocznym Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. To były chwile spotkań, modlitwy, śpiewu, ale przede wszystkim eksplozja ogromnego zaangażowania młodego pokolenia w życie Kościoła. Duszpasterze Diecezji podjęli więc wraz z samą młodzieżą decyzję o zwołaniu I Diecezjalnego Forum Młodych, które odbędzie się w dniach 15-16 września tego roku.

Jego celem jest spotkanie młodych z całej Diecezji Radomskiej i wymiana doświadczeń, które mogą przyczynić się do większego zaangażowania młodych w ich parafiach. To pokazanie bogactwa aktywności w Kościele. Organizatorzy proponują więc poprowadzenie spotkania przez przedstawicieli wszystkich ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych w diecezji: Stowarzyszenie „Arka”, FSE, ZHP, ZHR, Wspólnotę św. Dobrego Łotra, Wspólnotę Chrystusa Zmartywchwstałego „Galilea”, Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre, Ruch Światło-Życie, Ministrantów, Duszpasterstwo Akademickie, Pedagogów ulicy, KSM, Neokatechumenat i wolontariuszy ŚDM.

Delegaci, wysłani przez proboszczów każdej z 301 parafii diecezji, spotkają się w trzeci weekend września. Piątkowe spotkanie o godz. 20.00 w parafii św. Stefana na Idalinie będzie Wieczorem Uwielbienia ze świadectwami życia Słowem Bożym. Sobota przyniesie wspólną Eucharystię, warsztaty z aktywności młodzieży, prezentacje ruchów. Te wydarzenia będą mieć miejsce w kościele Matki Bożej Królowej Świata i Katolickim Liceum. Targi Wspólnot w centrum Radomia, koncert Siewców Lednicy oraz Apel Młodych, połączony z koncertem „Nieziemskie Granie” to wydarzenia kończące Forum.

Bp Henryk Tomasik powiedział, że każde spotkanie z udziałem młodych ma na celu pogłębienie wiary, świadomości Kościoła i ich zaktywizowanie. – Chcemy pomóc młodym, aby podjęli pracę formacyjną, aby aktywniej uczestniczyli w pracy na szczeblu parafialnym, dając jednocześnie świadectwo i inspirując innych. Zresztą piękną formą świadectwa jest ewangelizowanie młodzieży przez samych młodych.

Magdalena Wojtkiewicz

PIĄTEK — 15.09
Parafia św. Stefana, Idalin – Wieczór Uwielbienia

SOBOTA — 16.09
Parafia Matki Bożej Królowej Świata, Katolickie Liceum Ogólnokształcące
7.40 — rejestracja uczestników
8.00 — Msza Święta
9.15 — spotkanie uczestników w Oratorium: prezentacje wspólnot
11.00 — konferencja ks. Emila Parafiniuka z krajowego biura ŚDM Panama 2019
12.00 — warszataty dla młodzieży pokazujące specyfikę różnych wspólnot duszpasterskich (budynek Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego)
14.30 — wspólne przejście do centrum miasta na plac Corazziego
15.00 — Targi Wspólnot
16.45 — koncert „Siewców Lednicy”
18.00-21.00 — Apel Młodych, możliwość spowiedzi w parku im. T. Kościuszki, koncert „Nieziemskie Granie”, zakończenie Forum.

 

fot. Rafał Celej i Andrzej Wojtkiewicz

« 1 z 2 »