2018.10.12 — Zakurzona Królewna — Teatrzyk Figielek z Rozniszewa

Zakurzona Królewna — Teatr-zyk Figiel-ek
z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie

12 października 2018 roku, godz. 13.00

w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

 

Sztuka Piotra Rowickiego „Zakurzona królewna”

Utwór zgłoszony do 28. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2017 otrzymał tam wyróżnienie. Wybrała go w tym roku i wyreżyserowała twórczyni teatrzyku pani Anna Owczarczyk. Opracowaniem muzycznym, dźwiękowym i oświetleniem zajął się pan Leszek Owczarczyk, a w przygotowaniu rekwizytów i kostiumów pomogły panie Iwona Dymek i Grażyna Jakóbczak.

Gdzie śpi Bezzębny Wilk (w tej roli Mateusz Bobrowski), Smutny Diabeł (Michał Figlewicz) przygrywa na gitarze, a Zakurzona Królewna (Zuzanna Dyga) ciężko wzdycha? W teatrze lalek oczywiście, a właściwie w teatralnym magazynie, do którego nikt już nie zagląda.

Wśród lalek jest także Król (Oliwier Kamiński), co ma kłopoty z pamięcią, a kiedy się budzi odruchowo zaczyna szykować się na wojnę. Tym razem może nawet słusznie…
Niespodziewany obrót spraw prowadzi do sprzedaży teatru i zamiany budynku w galerię handlową. Lalki dostają angaż w strefie promocji produktów spożywczych, chociaż nie jest im to specjalnie w smak. Pierwsze szmery buntu przeradzają się w gotowość do walki o ukochany teatr. Jednak nie wszystko potoczy się tak łatwo. Jaki będzie dalszy los lalek? Czy teatr zwycięży? Odrobina magii i wiara w marzenia z pewnością pozwolą zbliżyć się do zwycięstwa.

Obsadę sztuki uzupełniają: Płaszcz – Kiedyś Magiczny (Kinga Talaga), Reżyser (Magda Korczak) i Animatorka (Aleksandra Walencik).

Strona www: Teatr-zyk Figiel-ek

fot. Rafał C.

« 1 z 2 »